"Korona w Mroku" Sarah J. Maas - wyd.UROBOROS


Autor: Sarah J. Maas  
Seria: Szklany Tron
Tytuł: Korona w Mroku (tom 2)
Tytuł oryginału: Crown of Midnight
Wydawnictwo: UROBOROS
Rok wydania: 2014


"Przebiegła, śmiercionośna, nieugięta."


Po "Koronę w Mroku" sięgnęłam zaraz po przeczytaniu pierwszego tromu tej serii. "Szklany Tron" okazał się fantastyczną książką i byłam bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy Królewskiej Obrończyni.



Myślę, że o autorce nie muszę pisać nic, gdyż jest Ona znana wszystkim kochającym literaturę fantastyczna.

Celaena, po zdobyciu tytułu Królewskiej Obrończyni wiedzie wygodne i spokojne życie w dostatku. Mieszka w pałacu otoczona przyjaciółmi, za wypełnienie zobowiązań wobec króla dziewczyna otrzymuje solidne wynagrodzenie. Dzięki zapłacie, którą otrzymuje może pozwolić sobie na kobiece słabości. Zabójczyni nie tylko ochrania dygnitarzy na okolicznościowych ucztach i balach, ale wypełnia też tajne misje zlecone przez władce. Wykonując zlecone przez króla zadania, musi wykazać się sprytem i umiejętnościami Milczącego Zabójcy. O zdradę i udział w tajnym spisku, zostaje oskarżony dawny znajomy Celaeny, Archer Finn.
Jakie tajemnice skrywa Finn?
Czy mężczyzna naprawdę uczestniczy w zmowie, mającej na celu obalenie monarchy Adarlanu?
Jaką tajemnicę związaną ze swoją osobą odkryje Dorian?
Czy Królewska Zabójczyni rozwiąże kolejną zagadkę?
Celaena i Chaol co jest między nimi?
Bestia, Katakumby, Fae, Znaki Wyrda, Magiczne portale, NAHEMIA?!

Myślę, że seria "Szklany Tron" jest najlepszą serią fantastyki, na jaką trafiłam w ostatnim czasie, a "Korona w Mroku" tylko to potwierdza. Sarah J. Maas, cały czas mnie pozytywnie zaskakuje. Autorka pięknie ukazuje wątki przyjaźni, początkującej miłości, ale też zawodu, rozstania i straty.

Książkę polecam wszystkim tym, których interesuje fantastyka i magia.
Treść książki, napisana jest bardzo fajnej wielkości czcionką, dzięki której naprawdę szybko idzie czytanie i bardzo mnie cieszy, że została podzielona na przyjemnej długości rozdziały.
"Korona w Mroku" zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie i na pewno sięgnę po kolejne części.

SERDECZNIE POLECAM :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Klątwa Przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka - wyd. NOVAE RES

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - wyd. ŚWIAT KSIĄŻKI

"Wybory Niny" Anna Kekus - wyd. LIRA