"Martwa Strefa" stephen King - wyd. Prószyński i S-ka



Autor: Stephen King
Tytuł: Martwa Strefa
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka 
Rok wydania: 2007


"Pamiętaj, że są rzeczy, których lepiej nie oglądać i rzeczy, które lepiej zgubić niż znaleźć."


Kolejna książka Stephena Kinga na mojej półce i muszę przyznać, że to kolejna świetna historia.




OPIS:
Młody nauczyciel języka angielskiego Johnny Smith uważa się za człowieka szczęśliwego. Ma ukochaną dziewczynę, jest lubiany przez uczniów i przekonany, że w życiu nie spotka go nic złego. Jednak pewnego dnia w wyniku groźnego wypadku samochodowego mężczyzna zapada w śpiączkę. Nikt nie wierzy, że się obudzi, jednak mija prawie pięć lat i Johnny otwiera oczy, z niepokojem odkrywa w sobie niezwykły dar - widzi przeszłość i przyszłość innych ludzi. Potrafi przewidzieć dosłownie wszystko, a czasami nawet więcej, niżby sobie tego życzył. Niezwykły talent staje się dla niego przekleństwem...

"Wszyscy robimy, co możemy i to musi wystarczyć... a nawet jeśli nie wystarczy, i tak musi wystarczyć. Nigdy nic nie tracimy."

Książka ta przedstawia nam życie człowieka, który po tylu latach śpiączki próbuje ułożyć sobie życie, dodatkowo walcząc z darem o który nigdy nie prosił.

Martwa Strefa nie jest jakąś super straszną powieścią, ale czyta się ją przyjemnie, chociaż nie ukrywam, że w połowie strasznie zaczęła mi się dłużyc, jakby brakowało akcji, ale i tak jestem zdania, że warta jest swojej uwagi.
Książka ta jest pełna zagadek, radości ale też smutku i bólu.

Powieść polecam wszystkim tym, którzy lubią dreszczyk na plecach. :)

MOJA OCENA: 3/5

 "- Nikt nie żyje wiecznie.
  - Ale każdy próbuje, zauważyłaś to?"


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Klątwa Przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka - wyd. NOVAE RES

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - wyd. ŚWIAT KSIĄŻKI

"Wybory Niny" Anna Kekus - wyd. LIRA