"Zakazane życzenie" Jessica Khoury - wyd. SQN


Autor: Jessica Khoury
Tytuł: Zakazane życzenie
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2017


Trzy życzenia.
Każde ma swoją cenę.
Ile warta jest miłość?


Kochani przyznaje się bez bicia, że książkę kupiłam przypadkiem na lotnisku gdy wracałam do IE. Mogę śmiało stwierdzić, że dzięki tej fantastycznej książce z przyjemnością zaczęłam sięgać po fantastykę.
Zapraszam do przeczytanie mojej opinii.



"Nie można wybrać swojego losu, ale można wybrać, kim staniemy się za jego sprawą."

OPIS:
Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała, od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.
Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradę Aladyna - człowieka, w którym Zahra...zakochała się wbrew sobie.
Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem - zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory.

Miłość, czy wolność?

"Miłość nigdy nie jest zła. I tak jak powiedziałaś nie jest wyborem. Ona po prostu się wydarza, a my jesteśmy wobec niej bezradni."

Autorka dosłownie porwała mnie, do świata z Baśni tysiąca i jednej nocy. Opowieść pełna magii, zakazanej miłości, radości, szczęścia, rozdarcia oraz podejmowania trudnych decyzji. Od początku do końca czułam magię tej książki.
Pięknie opisane postacie. Cała opowieść została perfekcyjnie dopracowana i właśnie dzięki temu, nie chciałam jej kończyć.
Cudowna okładka, rozdziały o przyjemnej długości, dzięki którym czytanie szło mi bardzo sprawnie.
Jeśli macie możliwość, to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł.

"Szczęście to nie jest sekret. Szczęście to mityczny konstrukt, sen, który wy, ludzie, śnicie, żeby przeżyć każdy kolejny dzień. Szczęście to księżyc, a wy niczym słońce nie ustajecie w pogoni za nim, wciąż biegając w kółko i nie zbliżając się doń ani o krok. A jednak nigdy nie przejdzie wam przez myśl, że ta pogoń nie ma sensu. Dlaczego?"

"Potrzebuję chwili, by się odnaleźć, by zrozumieć, że stoję w drzwiach, że znajduję się w obu światach i jednocześnie w żadnym. Obracam się i za swoimi plecami widzę płomienie. Ja sama jestem ogniem, który nie rodzi dymu, a który płonie czerwienią i błękitem - zlewającymi się w blask oddzielający świat śmiertelny od nieśmiertelnego."
 

Polecam, polecam, polecam z całego serca.

MOJA OCENA: 3,5/5


Komentarze

  1. Książka ciekawie się zapowiada ;) Może kiedyś się za nią zabiorę :)

    Pozdrawiam! :)
    oliviaczyta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Czaję się na tę książkę od czasu jej premiery :D Nie mogę się doczekać, aż dorwę ją w moje łapki ;)

    Pozdrawiam ♥
    adventureinthelibrary.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja już czeka na półce aż po nią sięgnę.
    pozdrawiam i zapraszam do siebie
    zaczytanaolaakochaczytac.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Klątwa Przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka - wyd. NOVAE RES

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - wyd. ŚWIAT KSIĄŻKI

"Wybory Niny" Anna Kekus - wyd. LIRA