"Zapisane w wodzie" Paula Hawkins - wyd. ŚWIAT KSIĄŻKI
Autor: Paula Hawkins
Tytuł: Zapisane w wodzie
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Rok wydania: 2017
"- Alec, obudź się. Obudź się!
Nel Abbott nie żyje.
Znaleźli ją w wodzie.
Skoczyła."
Ciekawość, ciekawość, ciekawość...:)....właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę. Po nieudanym debiucie autorki, dałam jej drugą szanse i jak się okazuje, słusznie.
Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę...To ważne.
Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel ginie. Mieszkańcy miasteczka mówią, że "skoczyła". A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła - miała nadzieją, że na dobre - aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.
Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyn, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła.
Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.
"Chciałaś mi coś powiedzieć, prawda? Chyba próbowałaś. Czuję tak, jakbym już dawno przestała cię słuchać."
"(...)Ale ty nigdy mnie nie przeprosiłaś. Nigdy nie wytłumaczyłaś, dlaczego
tak mnie traktowałaś - mnie, twoją młodszą siostrę. Nie zmieniłaś się,
po prostu weszłaś tak i skoczyłaś, a ja czuję się tak, jakby wyrwano mi
serce. Tak strasznie chcę cię znowu zobaczyć."
Książka przedstawia nam bardzo smutną historię Juli. Dziewczyna myślała, że straszne historie z jej dzieciństwa już do niej nie wrócą. Jednak sytuacja drastycznie się zmienia po śmierci jej siostry. Kobieta nie jest wstanie uwierzyć, że Nel była w stanie skończyć ze swoim życiem, jednocześnie osierocić jedyną córkę.
Jak potoczą się dalsze losy bohaterów?
Jaka zagadka zostanie rozwiązana?
Czy Abbott skoczyła?
Paula Hawkins ukazuje nam bardzo dobrze uczucia jakie odczuwają wszystkie postacie. Autorka świetnie oddała atmosferę panującą w Beckford i w bardzo przyjemny sposób wprowadza czytelnika w świat bohaterów.
Bardzo szybko ją przeczytała i myślę, że to była naprawdę ciekawa historia, chociaż czasami postacie bardzo mnie irytowały. Zwłaszcza Jules, za brak stanowczej postawy wobec nastolatki, jak i córki Nell, której wszyscy się bali. Przyznaje, że zakończenie mnie zaskoczyło.
Ta książka jest zdecydowanie lepsza niż "Dziewczyna z pociągu", a postacie i wydarzenia są bardziej dopracowane, wyraziste.
Ciekawe czym Hawkins zaskoczy nas przy następnej książce.
Polecam.
MOJA OCENA 2,5/5


Dzoewczyna z pociagu tez miała potencjal. Ale te wkurzajace postacie, wiecznie narzekajaca glowna bohaterka-czytalam nie tak dawno a za cholere nie pamietam imienia, ogolnie nie za fajnie. Nie wiem czy siegne po Zapisane w wodzie... moze jak nie bede miec co czytac to dopiero wtedy, ale na to sie nie zapowiada poki co wiec... Paulo Hawkins musisz czekac!
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i zapraszam :))
Paulina z linekwksiazkach.blogspot.com
Oooo....tak...Dziewczyna z pociągu to totalna klapa, a zabierając się za Zapisane w wodzie bardzo się bałam...;)...tego, że ta ksiażka będzie tak samo mnie denerwować...Paula może poczekać :D
OdpowiedzUsuńChciałabym w końcu przeczytać tę książkę jak i "Dziewczynę z pociągu", bo jestem ich ciekawa, ale jakoś nie mogę się nigdy zdecydować na ich zakup.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam,
books-hoolic.blogspot.com
Czytałam "Dziewczynę z pociągu" i mam podobne uczucia. Niby książkę pochłonęłam w kilka wieczorów, ale jak bym miała zwracać uwagę na szczegóły to już szkoda gadać.. :) "Zapisane w wodzie" czeka na mnie w mojej biblioteczce, ale jakoś ochoty nie mam
OdpowiedzUsuń