"Zdrajca tronu" Alwyn Hamilton - wyd. CZWARTA STRONA
Autor: Alwyn Hamilton
Tytuł: Zdrajca tronu
Wydawnictwo: CZWARTA STRONA
Rok wydania: 2017
„Nie próbowałam tego wyjaśniać. Winny zawsze odzywa się pierwszy.”
Musiałam ją przeczytać, zaraz po skończeniu pierwszej części (Buntowniczka z pustyni). Ta część jest znacznie lepsza i śmiało mogę powiedzieć, że już wyczekuje kolejnej.
Zapraszam...:)
"Umieranie to coś, co jest wam pisane. To jedyna rzecz, jaką wszyscy robicie bezbłędnie."
OPIS:
Zaledwie kolka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności,uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina.
Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu - pałacu sułtańskiego - przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana.
"Stosowanie zasady ,,oko za oko" doprowadziłoby do tego, że cały świat by oślepł."
W Zdrajcy tronu jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.
Wspaniała książka, która eksploduje magią i wspaniałymi przygodami.
Bardzo podobały mi się niezwykłe przygody Amani która została więziona w pałacu przez Sułtana.
Kolejna świetna książka Alwyn Hamilton, której praktycznie nie brakuje niczego.
Bohaterowie są rewelacyjni, świetne zwroty akcji, z najbardziej zaskakującym zakończeniem jakie mogłam sobie wyobrazić.
Książka jest wydana dokładnie w ten sam sposób, co swoja poprzedniczka, dodatkowo okładka znowu zachwyca.
Niecierpliwie czekam na kolejny tom.
POLECAM!
MOJA OCENA: 3,5/5
"(...) czas odmierzają tylko ci, których dni są policzone."


Cała ta trylogia jakoś do mnie nie przemawia i raczej na pewno po nią nie sięgnę. Ale recenzja krótka i na temat :D
OdpowiedzUsuńpozdrawiam:)
Paulina z linekwksiazkach.blogspot.com
Szkoda, bo to fajna historia :) a to jest moja opinia, a nie recenzja. ;)
Usuń