"CARRIE" Stephen King - wyd. PRÓSZYŃSKI I S-KA



Autor: Stephen King
Tytuł: Carrie
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2007


Kolejna powieść Stephena Kinga, która jest jedną z moich ulubionych.
"Carrie" to powieściowy debiut autora. Książka ukazała się w roku 1974. Dwa lata później Brian De Palma podjął się jej ekranizacji, a Sissy Spacek, odtwórczyni tytułowej roli, została nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka.



"Ludzie z wiekiem nie stają się lepsi, stają się tylko sprytniejsi. Kiedy jesteś starszy i mądrzejszy, to wcale nie przestajesz obrywać skrzydełek muchom, po prostu potrafisz wymyślić lepsze powody, żeby to usprawiedliwić."

OPIS:
Carrie White jest inna niż jej rówieśnicy. Nie chodzi na prywatki, nie interesują się nią chłopcy, stanowi obiekt kpin i docinków. Matka - religijna fanatyczka - za wszelką cenę usiłuje uchronić ją przed grzechem. Pewnego razu Carrie się jednak buntuje i idzie na szkolny bal. Gdy tam pada ofiarą okrutnego żartu, rozpętuje się piekło...Dziewczyna jest telekinetą o olbrzymiej mocy, której postanawia użyć, by zemścić się na prześladowcach. Ci, którzy ją dręczyli, gorzko tego pożałują.

"Tylko że żal jest jak plaster na zranione uczucia. Możesz powiedzieć, że jest ci przykro, kiedy wylejesz kawę albo kiedy spudłujesz podczas gry w kręgle. Prawdziwy żal jest tak samo rzadki jak prawdziwa miłość."

Czytają ten tytuł miałam dreszcze na plecach, mimo tego, że wcześniej widziałam film. Świetna książka, która została napisana w taki sposób, aby doskonale przedstawić nam co przeżywała główna bohaterka. 
Jak straszne zachowanie kolegów ze szkoły dotyka ją każdego dnia?
Co takiego wydarzy się na balu?
Ile jest w stanie wytrzymać Carrie?

Krew, ból, śmierć...

"Taka była dziewczyna, którą teraz wszyscy nazywają potworem. Chciałabym, żebyście dobrze to sobie zapamiętali. Oto dziewczyna, która zadowala się hamburgerem i szklanką piwa za dziesiątkę. Dziewczyna, która ze swojej pierwszej szkolnej zabawy chciała wrócić wcześniej, żeby nie niepokoić mamy..."

Polecam.

MOJA OCENA: 4/5

"Mamo, przyszłam, żeby cię zabić. A ty tu czekałaś, żeby zabić mnie."






 

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Klątwa Przeznaczenia" Monika Magoska-Suchar, Sylwia Dubielecka - wyd. NOVAE RES

"Dziewczyna z pociągu" Paula Hawkins - wyd. ŚWIAT KSIĄŻKI

"Wybory Niny" Anna Kekus - wyd. LIRA